niedziela, 21 lutego 2016

3/02/16

Raz, dwa i... 3 playlista w tym miesiącu już skomponowana! Przedstawiam Ci siedem kawałków, które zasłużyły niewątpliwe na znalezienie się w aktualnym zestawieniu weeklong music. W mijającym tygodniu sporo było nowości, odkryć i inspiracji. Cieszę się, że mamy jeszcze w tym miesiącu przed sobą COV.ART - będę mogła podzielić się z Tobą tym, co 'magazynuję' w ulubionych na Spotify ;)

A właśnie... Już niedługo, na moim profilu Spotify, znajdziesz playlistę, na której będę umieszczać same nowości, świeżutkie kawałki, które interesują i intrygują wlm. Mam nadzieję, że taki pomysł Ci się podoba. Postaram się, byś był na bieżąco ze światem muzyki, bo naprawdę... dzieje się!

Zanim odpalisz najnowszą playlistę, uprzedzę, że jest w innych klimatach niż ostatnie zestawienia.


3/02/16 rozpoczyna O.S.T.R. kawałkiem We Krwi, promującym nowy album Życie po śmierci, którego premiera już 26 lutego! Słuchamy i czekamy na więcej do piątku! - polski hip-hop na najwyższym poziomie. 
Dalej... oh! - Jesper Munk - i poranna kawa smakuje jeszcze bardziej - speciality, oczywiście ;)
Charlotte Cardin swoim zmysłowym głosem śpiewa o Dużym Chłopcu. To utwór w dobrym klasycznym jazzowym klimacie.
Kolejno. Inspiracja! Maciek z csgm powraca i robi hałas taki, jaki lubię :) - u Niego zawsze dużo dobrej muzyki, m.in. takiej jak ta - od The Blancos:   BKCBD. Przy okazji - zapraszam do Maćka na - chillsoundsgoodmusic.
Okej, okej. Ale? Gdzie ta muzyka charakterystyczna dla wlm?! Aaa... o tutaj! Fajny klubowy kawałek w wykonaniu Chrisa McClenney - Pearl. Śmiało się bujaj i śpiewaj My pearl, my shine, oh you...
A tej Pani założę się, że nie znasz. Przedstawiam Ci - Adiam - pochodzącą z Erytrei, a mieszkającą w Szwecji piosenkarkę i autorkę tekstów, która tworzy muzykę pop/r&b o ciekawym brzmieniu. W Quiet Desperation słychać wyraźnie kulturowe korzenie artystki.
Na koniec zestawienia - taka perełka - Mothica z utworem Molt. Ta piosenkarka potrafi Cię przytulić swoją muzyką. 

Ok. To co? odpalamy 3/02/16? Miłego słuchania!